Domates Çorbası Tarifi
Domates çorbası için malzemeler :

  • 1 yemek kaşığı tereyağı veya 2 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 2 tepeleme yemek kaşığı un
  • 5 adet domates
  • Yarım su bardağı süt
  • Tuz

Domates çorbası tarifi :

Tereyağı veya sıvı yağ tencereye alınır, un eklenerek biraz kavrulur. Rendelenmiş domatesler eklenir. 3-4 dk kavrulur. 4 su bardağı su eklenerek çırpılır. Tuzu damak tadınıza göre ayarlanır. Kaynayana kadar karıştırılarak, kaynadıktan sonra yaklaşık 15 dk kısık ateşte pişirilir. Servis yapmadan önce tencereye süt ilave edilerek, karıştırılır. İsteğe göre üzerine kaşar peyniri rendesi ve karabiber serpilir.  Nefis Sütlü domates çorbası tarifimiz servise hazır. Deneyeceklere afiyet olsun.

Püf noktası: farklı bir domates çorbası için çorbanızın üzerini fesleğen, rendelenmiş kaşar, kıtır ekmek, zeytinyağı ya da taze çekilmiş karabiberle süsleyerek servis edebilirsiniz.

Domates Çorbası Besin İçeriği :

Domates çorbası, çeşitli vitamin ve minerallerle zengindir. Çorbanın her bir bölümünde yüksek miktarda A vitamini, antioksidan, lif ve daha birçok madde bulunabilir. Aynı zamanda sağlık ve sağlık için de iyi olan kalsiyum ve magnezyum gibi birkaç mineral içerir. Bununla birlikte, domates çorbasının kilo vermedeki spesifik yararları için, aşağıdaki nokta listelerini kontrol etmek daha iyidir.

1. A Vitamini Kaynağı

Domates, A vitamininin iyi bir kaynağıdır, diğer tüm faydaların geldiği yer burasıdır. Bu nedenle, domates tüketmek de kilo yönetimi de dahil olmak üzere sağlık için iyi olacaktır. Japon hurması aynı sağlık yararları, aynı zamanda iyi bir A vitamini kaynağıdır.

2. Yüksek Lif

Domates çorbası ayrıca yüksek lif içerir. Bu nedenle, vücut sistemi ve metabolizmasını desteklemek için iyi olan fiberin ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olacaktır.

3. Sağlıklı Sindirim

Lif ayrıca, daha iyi bir bağırsak bağırsak hareketi yöneterek sindirim sisteminin geliştirilmesine yardımcı olacaktır. Bu, midenin daha iyi sindirimi işlemesine ve kabızlık gibi sindirim sorunlarından kaçınmasına yol açacaktır.

4. Besin Emici

Çorbanın içindeki A vitamini içeriği, besin maddelerinin en iyi şekilde emilmesine yardımcı olmak için de iyidir. Bu nedenle, vücut sistemi için yeterli miktarda vitamin ve mineral tedarik etmeyi başaracaktır. Mürver çayı aynı sağlık yararları da vücut için çeşitli besinleri emmek için iyi.

5. Metabolizmayı Geliştirin

Domates çorbasının kilo verme için bir başka yararı da vücut metabolizma sistemini iyileştirmektir. Metabolik hızı artıracak ve yiyeceği ihtiyaç duyulan enerjiye etkili biçimde değiştirecektir.

6. Enerji Ekleyin

Enerji üretildiğinde, vücudun faaliyetleri gerçekleştirmek için daha fazla enerji ve güç alacağı anlamına gelir. Vücudun içinde tutmak için enerji kalmadığı anlamına gelir.

7. yağ ortadan kaldırmak

Sadece enerji eklemek için iyi değil, domates çorbası da vücuttaki yağları gidermek için iyi. Bu, ağırlığı doğal olarak yavaşça azaltmanın iyi bir yoludur. Aynı zamanda yağlı salataların aynı faydaları da yağın etkili bir şekilde giderilmesine yardımcı olur.

8. Kalori Yakmak

Sadece yağı ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda iyi bir metabolik oranda daha fazla kalori yakmayı da sağlar. Bu nedenle çorba, ağırlığı etkili bir şekilde yönetmek için iyi bir doğal yoldur.

9. Destek Kilo Kaybı

Yağ ortadan kaldırıldığında ve kaloriler etkili bir şekilde yakıldığında, ağırlık otomatik olarak kendiliğinden düşer. Bu nedenle, bu mekanizma kilo kaybını desteklemenin en iyi yoludur.

10. Sağlıklı Kardiyovasküler

Domates çorbası kilo kaybı için bir başka yararı da dahil olmak üzere daha iyi kardiyovasküler sağlık yönetilmesi. Vücut yağ attığında, kalp-damar sağlığı mükemmel çalışmasını sağlayacaktır. Kali masoor dal’ın aynı sağlık yararları, sağlıklı bir kardiyovasküler sistemde kalması iyi.

11. Kan Dolaşımı

Sağlıklı bir kardiyovasküler de iyi kan dolaşımı getirecektir. Bu nedenle, kan morinalarının tecrübe olasılığı ortadan kalkar. Ayrıca, inme semptomlarını da önler.

12. Sağlıklı Kalp

Kan akışı iyi ve iyi olduğunda, kalp damarı da optimum şekilde çalışacaktır. Bu, kalbin sağlıklı ve kalp krizi geçirme ihtimalinden uzak durmasına neden olabilir.

13. Hipertansiyondan kaçının

Ağırlığı yönetmeye yardımcı olmak için değil, çorba aynı zamanda hipertansiyondan kaçınmak için mükemmeldir. Bu nedenle, kan basıncı gerginliğini azaltmak istiyorsanız uygun bir seçenek olabilir. Greyfurt tansiyon için de aynı sağlık yararları, aynı zamanda hipertansiyondan da kaçınıyor.

14. Dolgunluk getirmek

Tüketmek domates çorbası etkin bir şekilde mideye dolgunluk getirecektir. Bunun nedeni çorbanın içindeki midenin gün boyu tam hissetmesine neden olacak yüksek lif içeriğidir.

15. Kan Şekeri Yönet

Çorba ayrıca kan şekeri seviyesini yönetmek için çalışabilir. Bu nedenle, diyabet semptomlarını önlemek için iyi bir mekanizma olabilir.

16. Vücut Şekillendirme

Düşük ağırlık ayrıca vücudu mükemmel bir şekilde biçimlendirmek ve biçimlendirmek için iyi bir mekanizmadır. Yağ yok edildiğinde, kas zayıflar. Bu vücut şeklinin iyi ve ince görünmesini sağlar.

17. daha iyi görünüm

Ağırlık azaldığında ve yağ giderildiğinde, vücut daha iyi görünecektir. Bu nedenle, çorba da genç bir görünüm de dahil olmak üzere harika bir görünüm vermek için iyi bir yoldur.

Bir cevap yazın