Paça Çorbası Tarifi
Paça Çorbası İçin Malzemeler :

5 parça kuzu paça
1 litre su
1 tatlı kaşığı tuz
5 yemek kaşığı sirke
2 diş sarımsak
1 yemek kaşığı tereyağı
1 çay kaşığı toz kırmızı biber

Paça Çorbası Tarifi :

Paçaları yıkayın ve derince bir tencerenin içine aktarın. Tuz ve su ilave ederek yaklaşık 1-1,5 saat kadar kaynamaya bırakın.

Sarımsakları incecik rendeleyin ya da dövün. Sarımsak ve sirkeyi çorbanızın içine   karıştırın.

Tereyağını bir tavada eritin. Toz kırmızı biberi de ekleyerek hafifçe çevirin. Hazırladığınız çorbanın üzerine gezdirin. afiyetle yeyin.

Paça çorbasının içerisinde bulunan protein, kolesterol ve kollajen maddeleri kelle paça çorbasını zengin bir besin haline getiriyor. Özellikle kollajen maddesi kanser hastaları için tüketilmesi gereken en önemli besinlerden bir tanesidir.

Yağ oranı ve kalorisi oldukça yüksek bir besindir. Kolesterol bakımından da yüksek besin değeri olan paça çorbası özellikle çocuklara gelişim dönemlerinde içirilmesi tavsiye edilir. Ayrıca kanser hastalarının tedaviden olumlu sonuç almaları ve kanserli hücreleri yok etmeleri için kollajen adı verilen bir maddeden almaları zorunludur. Kemoterapi döneminde alınan ilaçlar vücutta ki kollajen düzeyini bozma gibi bir etki oluşturabilmektedir. Tedavi döneminde kelle paça çorbasından alınan kollajen sayesinde tedaviye cevap verme daha sağlıklı ve hızlı gerçekleşiyor. Kollajen maddesi ise yalnızca kemik suyunda, paçada ve tavuğun suyunda bulunan bir maddedir. Bu sebeple kanser hastaları için paça tedavi edici bir besindir.

Bir cevap yazın