Tavuklu Erişte Çorbası Tarifi
Tavuklu Erişte Çorbası için Malzemeler :

  • Tavuk eti
  • Havuç
  • kereviz
  • soğan
  • Bir kase yumurtalı erişte
  • Tuz ve biber
  • Su

Tavuklu Erişte Çorbası Tarifi :

Biraz su kaynatın ve tavuğu yerleştirin. Biraz tuz ve karabiber koyun. Tavuk yumuşak ve yumuşak olana kadar birkaç saat pişirin. Şehriye ve sebzeleri ekleyin, sonra 30 dakika daha pişirin. Sıcağı kapatın ve çorbayı bir kasede servis edin. Isınmasına izin verin ve çorba tüketmeye hazır.

Tavuklu Erişte Çorbası Faydaları :

Daha önce de belirtildiği gibi, bu çorba vücut için iyi olan çeşitli vitamin ve mineralleri içerir. Ayrıca, herhangi bir ateş veya soğuktan kurtulmayı kolaylaştırır. Çorbanın her bir bölümünde genellikle yüksek miktarda protein, C ve A gibi çeşitli vitaminler, ayrıca demir ve magnezyum gibi bazı mineraller bulunur. Çorba ayrıca sebzelerden yeteri kadar lif, erişte de biraz karbonhidrat içerir. Tavuk çorbası daha soğuk olsa da daha belirgin yararları için, aşağıdaki listeleri okuyabilirsiniz.

1. Protein açısından zengin

Daha önce de belirtildiği gibi, tavuk şehriye çorbası, tavuktan gelen yüksek miktarda protein içerir. Bu nedenle, hastalık sırasında güç getirilmesine yol açacak olan protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Aynı zamanda protein açısından zengin olan çocuklar için tofunun sağlık yararları gibi .

2. Isınma Vücut

Çorba ayrıca ısınma vücudunu korumak için iyi bir yoldur. Özellikle sıcak veya ılık koşullarda servis yapıyorsanız. Bu nedenle, vücut sıcaklığını korumak iyidir.

3. Yüksek Mineraller

Bu çorba ayrıca magnezyum, demir ve daha pek çok mineral gibi zengin. Bu nedenle, bu mineraller iyileşme süresini hızlandırmaya ve hastalıktan daha iyi tedavi getirmeye yardımcı olur. Aynı zamanda önemli mineraller sağlamaya çalışan balık lumpialarının faydaları gibi .

4. Sağlıklı Yaşamı Teşvik Edin

Tavuklu erişte çorbasının soğuk algınlığı için bir başka faydası da, sağlıklı yaşam vücudunun desteklenmesine yardımcı olmaktır. Vücudun kendisini daha iyi hissetmesine ve vücudu hastalıktan kolayca iyileşmesi için teşvik eder.

5. Kurtarma bağlayın

Çorbanın içindeki çeşitli besin maddeleri vücudun iyileşmesini sağlayacak en iyi şekilde çalışmayı geliştirir. Soğuk algınlığını daha hızlı bir şekilde azaltır ve en kötü hastalıklardan da kaçınır. Kelebek bezelye yapraklarının sağlığa aynı faydaları, aynı zamanda toparlanma iyileşmesi için de işe yarar .

6. Çeşitli Vitaminler

Bu çorba ayrıca çeşitli vitamin içeriğiyle de ünlü. Vücudu iyileşmeye teşvik etmek için iyi olan A vitamini ve C vitamini içerir. Aynı zamanda vücuda hastalıkla savaşmasını ve iyileşmesini sağlar.

7. Bağışıklık artırmak

Bu çorbanın içindeki C vitamini vücudun bağışıklık sistemini iyileştirir. Bu nedenle, daha iyi sağlık sağlamak ve daha kısa sürede iyileşmek için iyi bir yol olabilir. Hırsızların yağının aynı sağlık yararları, aynı zamanda vücudun bağışıklığını arttırmaya da yardımcı olur.

8. Solunum Kolaylığı

Tavuk şehriye çorbası da solunum sistemini kolaylaştırmak için iyi. Vücuda daha fazla oksijen seviyesini emmek için akciğerin çalışmasını optimize eder. Bu nedenle, daha iyi solunum için optimize yol açacaktır.

9. daha iyi nefes

Sadece solunum sistemini iyileştirmek için değil, aynı zamanda nefesi hafifletmek için de iyidir. Çoğunlukla soğukta insanların çoğunun nefes almada zorluk yaşayacakları görülmektedir. Çorbayı optimum oksijen emilimini yönetecek ve nefes zorluğundan kaçınmaya yönlendirecek şekilde tüketiniz. Aynı şekilde daha iyi bir nefes almak için iyi olan kireç tozu solumanın sağlığa faydaları .

10. Ateşi düşürmek

Çorba, ateşi yavaşlatan en iyi yiyeceklerden biridir. Ateşi etkili bir şekilde azaltır ve vücut ısısını stabil tutar.

11. Anti Bakteriler

Çorbanın içindeki vitamin ayrıca virüsü ve hastalıkları vücuttan uzaklaştıran iyi bir anti bakteriyel maddedir.

12. Metabolizmayı iyileştirin

Çorba ayrıca vücut metabolizmasını geliştirir. Bu nedenle, yiyeceği enerjiye dönüştürmek için daha iyi bir metabolik hıza yol açar.

13. Enerji ekle

İyi bir metabolizma sistemi sayesinde, vücut iyileşme için gerekli olan enerjiyi alır. Bu, insanları soğuk algınlığından veya ateşten sertleşmeleri için iyileştirir.

Bir yanıt yazın